
Västindien 2012.
Vi planerar för att segla i Västindien 2012. Information om detta kommer att läggas ut under våren.
Så här såg det ut t ex 2009.
Den 9 februari 2009 går flyget till Martinique i Västindien. Där väntar en fullutrustad Beneteau 50 segelbåt på oss.
Med på resan följer svenska guider/skeppare från Båtägarskolan. Dom svarar för att vi skall få se och uppleva det allra bästa som Västindien har att erbjuda under vår vecka i paradiset.
Oavsett om du är en inbiten seglare, soldyrkare eller upptäcktsresande, så kommer det här att bli den ultimata resan för dig.
Kasta loss från vinterkylan i Sverige och följ med till 30 graders värme, sol och ljumma passadvindar.
Pris per person är 24.950 kronor.
I priset ingår flyg tur och retur Arlanda - Martinique, med mellanlandning i Paris. Vidare ingår transfers, flygskatt, båthyra 2 veckor, skeppare/guide ombord.
Flyget avgår den 9 februari på morgonen och vi återvänder på eftermiddagen den 24 februari.
För ytterligare information om seglingsrutt, kvarvarande platser mm är du varmt välkommen att kontakta oss på telefon 08-718 25 60 alternativt maila till info(#at#)batagarskolan(#dot#)se .
Som vanligt vid våra arrangemang är det principen "Först till kvarn........." som gäller.
Klicka här för att ladda ner pdf.